Lucas (CZ)

Ještě, než jsem měl to štěstí poznat Lucase naživo, tipoval jsem ho na extrémně spontánního a milýho chlapíka. Když jsme se viděli poprvé, byli jsme oba čerstvě plnoletí. Aspoň věkově vzato. Měli jsme před sebou ještě hodně práce a snažení, než jsme byli skutečně dospělí v pravém slova smyslu. Tak či tak, po mnoha nočních konverzacích online, které se táhly i do tří do rána, jsme se konečně setkali tváří v tvář v Praze, spolu ještě se čtyřmi nebo pěti lidmi. Musel jsem uznat, že spontánnost a sympatičnost do jeho arzenálu nepatřily jen za bezpečím klávesnice v onlinovém světě. Nejdřív, a to téměř okamžitě, koupil trávu od úplně náhodnýho chlapa v metru. Kdo tohle dělá? Potom, co jsme si prohlédli několik mětských památek, se oslava přesunula na místní diskotéku. Než jsem si vůbec stihnul objednal první drink, Lucas měl na prstech – a teď myslím doslova – dvě ženský, to vše zatímco byl pořád cítit letadlem z Anglie. To už je slušný výkon.

Je to typ člověka, který se vzbudí v sobotu ráno, a než se dostane do půlky ranního kafe, rozhodne se, že v pondělí poletí do Srbska. Proč, proboha? Aby vyzpovídal lidi o jejich zážitcích z války pro něco, co třeba jednou bude skvělý námět na knihu. Určitě? A je to dobrý nápad? Ano, a ano. Už je rozhodnutý a plánování netrvá o moc dýl, než je potřeba k tomu, aby si zabalil malý kufřík se základními potřebami a knížkou o nejrůznějších zahájeních v šachu. Je tak hodný, že se zeptá, jestli se nechci přidat – protože hele, jsou tam vážně levný hotely, některý i bez děr od kulek. Po něžném odmítnutí, které bylo nevyhnutelné, protože srát na Srbsko, odpoví tím, že se dva měsíce neozve.

Když jsme se po pauze konečně spojili, abychom se pobavili o tom, co je nového, zasypal mě nádhernými, i když depresivními, fotkami, a zábavnými, třebaže zároveň smutnými, příběhy. To je tak trochu jeho kouzlo – je obtížné umístit ho na konkrétní místo na jakékoliv škále. Proto není překvapením, že lockdowny, s kterými se všichni musíme nějak srovnat, využil současně sebedestruktivně, i kreativně: tím, že moc hulí, stejně jako vytvořením jednoho nebo tří nových hobby projektů. A přesně tak vznikl greyfoxprints.com, který spustil předevčírem, a který bude sloužit jako místo, kde můžou kreativci prodávat svoje krásné věci masám.

Může jít o obrázek 2 lidé
Tentokrát už úplně dospělí. Strávili jsme víkend túrou po Moravě. I když jsme byli rozbolavělí, v neděli jsme pokoření hranice sta kilometrů oslavili dlouhým sprintem. Takže možná zase tak dospělí ještě nejsme.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s